Karan-Grover

Karan Grover

Vadodara

Indias Gujarāti osariigis töötav Karan Grover on tuntud arhitekt. Tal on Vadodara linna Maharaja Sayajirao ülikooli arhitektuuri BA kraad ja Londoni Arhitektuuriühingu arhitektuurikooli (AA) diplom. Karani arhitektuuris peegeldub tema huvi India pärandi ja ehitatud keskkonna vastu. Teda on tunnustatud nii Indias kui ka rahvusvaheliselt. Aastal 2004 sai temast esimene arhitekt, kellele anti USA Green Building Councili (USGBC) plaatinaauhind maailma kõige keskkonnahoidlikuma maja eest, samuti saavutas ta oma MTÜga kahe aastatuhande vanuse Champaner-Pavagadhi maetud linna lisamise UNESCO maailmapärandi nimekirja. 1999. aasta Tōkyō näitusel ROOTS arvati ta järgneva millenniumi 14 olulise Aasia arhitekti hulka.

Pärand ja kestlikkus: kultuuri ümbermõtestamine, traditsioonide austamine, ajatus uues kuues

Me kujundame ruume ja seejärel mõjutavad ruumid meie elu. Rahvusvaheline stiil käsitles ruumi kui iseseisvat konfiguratsiooni ning disainerid kogu maailmas asusid ruumi arhitektuuri raames moduleerima. Täna aga on olemas tugev liikumine, mis räägib „koha ruumist” (space of place), st ruumist, mille juured on piirkonna kultuuris ja kontekstis. Jutt on ruumi kasutamisest läbi põlvkondade: harilikult on see ajatu ja mis olulisemgi, kestlik.

Karan Grover uurib 5000 pildi kaudu pärandi kestlikkust ja kultuurilisi reaktsioone, milles hakkavad väljenduma homsed ruumid, vajutades need tulevasteks aegadeks meie mõtetesse.

29.05.2015

/

◴ 16:45