Liisa Poime

Liisa Põime

Tallinn

Liisa Põime on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri erialal ning töötanud astast 2004 arhitektuuribüroos Studio-3 sisearhitektina. Büroos on selle aja jooksul valminud teiste seas Baltika kvartal, RMK büroohoone ja Eesti saatkond Pekingis. Saatkonna erimööblist sai ka Liisa magistritöö projekt, milles kavandatud sisustus ka osaliselt realiseerus. Aastatel 2011 kuni 2014 on valminud koostööprojektid sisearhitektuuribürooga Ruumilabor. Hetkel töötab kodus ja kasvatab väikest poega.

Esindusruum. Eesti ruum

Eesti suursaatkond Pekingis on kolmas uus saathoone, mida Eesti riik ehitab. Esindushoone ehitamine on keeruline protsess. Ühelt poolt seetõttu, et ehitatakse teise riiki, kus kehtivad teistsugused nõuded ja tavad. Kuid tavatu on ka osapoolte ja arvamuste paljusus.

Ühte ja samasse hoonesse tuli paigutada nii saatkonna tööruumid, esindusruumid, eluruumid kui konsulaat. Funktsioone on palju, kuid mahult on tegu pigem villaga. Pekingi-suuruses linnas on nii mõnigi meile tavapärane detail keeruliselt teostatav. Mahud on väikesed, materjalid tundmatud …

28.05.2015

/

◴ 18:30